2014. október 27., hétfő

Kókuszos áfonyás kosárka (paleo)



Ez az utolsó olyan receptem, ami a Kifőztük magazin szeptemberi számában jelent meg. Nagy kedvencem, a tésztája nagyon jó állagú, jól alakítható, kicsit linzerszerű, a krém pedig kissé fanyar olyan túró ízvilágú. Érdemes kipróbálni, ha valami mutatós finomságra vágyunk, más gyümölcsökkel is elkészíthetjük. 

Hozzávalók 6 darabhoz:
a tésztához:
45 g kókuszliszt (ezt használtam)
6 teáskanál kókuszzsír (ezt használtam)
3 teáskanál xilit vagy más édesítőszer (ezt használtam)
3 evőkanál nyílgyökérliszt vagy tápiókaliszt (ezt használtam)
1 db kardamon
1 tojás

a muffinforma kikenéséhez
1 evőkanál kókuszzsír

kókuszos krémhez
100 g kókuszreszelék
4 teáskanál kókuszzsír
2 evőkanál xilit vagy más édesítőszer
1 evőkanál méz
3 evőkanál cocomas kókusztejszín (ezt használtam)
1 db kisméretű citrom leve

áfonyás krémhez
100 g áfonya vagy egyéb bogyós gyümölcs
A kókuszos krém 1/3 a

A kókuszlisztet, a kókuszzsírt, a xilitet összedolgozzuk a tojással, hozzáadjuk a nyílgyökérlisztet majd a mozsárban összetört kardamont. Ha nedvesnek érezzük a tésztát, teszünk még egy-két teáskanál kókuszlisztet hozzá. Egy jól kezelhető, gyúrható tésztát kapunk. A muffinsütő mélyedéseit kikenjük kókuszzsírral, majd diónyi golyókat formázunk a tésztából és szépen belenyomkodjuk a formába, így kialakítva a kosárkákat. 180 fokra előmelegített sütőben, 10-12 percig sütjük, figyelgetve, ne hogy megégjen. Hagyjuk kihűlni.
A kókuszreszeléket kávédarálóban ledaráljuk és hozzákeverjük a kókuszos krém többi hozzávalóit. Megkóstoljuk, és ha szükséges teszünk még hozzá citromlevet. A krém körülbelül két harmadát félretesszük, és maradékot összekeverjük a botmixerrel pürésített áfonyával.

A kihűlt kosárkákat először a kókuszos krémmel töltjük meg, majd az áfonyás krémmel, a tetejét friss gyümölccsel díszítjük, hűtőben tároljuk.


A HOZZÁVALÓKAT ITT TUDOD EGY HELYRŐL JÓ ÁRON BESZEREZNI:








A végeredmény: Tetszetős, mutatós kosárkák, édes, porhanyós tésztával, amit a kissé fanyar túróra emlékeztető, gyümölcsös krémek jól kiegészítenek.

2014. október 10., péntek

Somlói galuska (paleo)



Ez a somlói nem a külsejével fog versenyt nyerni az biztos, de az íze, hát mit mondjak mennyei és ami a legjobb, hogy semmiben nem különbözik a lisztes, cukros társától, szóval telitalálat. 
A recepttel kicsit bajban vagyok, mert nem igazán méricskéltem, volt egy koncepcióm és az alapján dolgoztam, most próbálom a lehető legpontosabban rekonstruálni nektek :)

Hozzávalók:
A tésztához:
5 tojás
50 g őrölt mandula
2 ek nyílgyökérliszt (ezt használtam)
5 púpos ek xilit (ezt használtam)

A tojásokat külön választjuk, a sárgáját fehéredésig keverjük a xilit felével, majd jöhet bele a mandula és a nyílgyökérliszt. A fehérjét kemény habbá verjük a xilit másik felével, majd két részletben óvatosan hozzáadjuk a sárgájás masszához. 
Sütőpapírral bélelt közepes tepsibe öntjük a tészta felét, a másik felébe 1 ek kakaót tesszük és azt is beleöntjük (így lett egy tepsiben 2 féle piskóta). 180 fokra előmelegített sütőben sütjük 12 percig majd 150 fokon még 5-8 percig. 

Vanília puding:
5 dl házi kókusztej
2 púpos tk konjac liszt (ezt használtam)
5 ek xilit
2 tk vanília aroma vagy 1 vanília rúd

A tejben felolvasztjuk a xilitet, majd megvárjuk míg kihűl és belekeverjük a konjac lisztet, ami 10-15 perc alatt kelőképpen puding állagúra sűríti a krémet.

Csoki szósz:
60 g min. 70% étcsoki
3 ek kókuszsír (ezt használtam)
2 tk rumaroma

A csokit és a kókuszzsírt felolvasztjuk majd tűzről levéve belekeverjük a rumaromát.

Tejszínhabhoz:
1 cocomas (ezt használtam)

A cocomast felhasználás előtt fél órára mélyhűtőbe tesszük, majd kemény habbá verjük.


Összeállítás: A kihűlt tésztát először csíkokra vágjuk, majd további téglalapokra. Elkezdjük a rétegezést, Egy sor csokis piskóta, egy sor sárga piskóta, erre jön a vanília puding majd csokiszószt csorgatunk rá, aztán újra piskóta réteg és így tovább, amíg el nem fogynak az alkotóelemek. A tetejére cocomasos tejszínhabot teszünk, amire esetleg még csorgathatunk egy kis csokit ha maradt.
Pár órára hűtőbe tesszük, hogy összeérjenek az ízek és már falatozhatjuk is ;).

A HOZZÁVALÓKAT ITT TUDOD EGY HELYRŐL JÓ ÁRON BESZEREZNI:




A végeredmény: Igazi ízorgia, puha piskóta, olyan igazi, finom puding amit megkoronáz a csokiszósz és a tejszínhab ;)...hmm valami isteni!






2014. október 7., kedd

Snickers (paleo)


Ismét egy Kifőztük magazinban is szereplő recepttel jövök :). Egy igazi finomsággal, egyik nagy kedvencem paleosított változatával, a snickers-sel, földimogyoró helyett dióval ;).

Hozzávalók 6 darabhoz:
a tésztához:
45 g kókuszliszt (ezt használtam)
6 teáskanál kókuszzsír (ezt használtam)
3 teáskanál méz
1 tojás
3 evőkanál tápiókaliszt vagy nyílgyökérliszt (ezt használtam)
a karamell réteghez:
12 db kimagozott datolya (cukorszirup mentes)
1 teáskanál citromlé
1 kávéskanál só
3 teáskanál kókuszzsír
a csokoládé réteghez:
70 g minimum 70 % étcsokoládé
3 teáskanál kókuszzsír
a szóráshoz:
egy marék durvára vágott dió
A tészta hozzávalóit összekeverjük, ha nedvesnek érezzük, teszünk még bele 1-2 teáskanál kókuszlisztet. A tésztából kis golyókat formázunk, amit téglalap alakúra alakítunk, de csinálhatjuk pogácsa formájúra is, ami éppen jobban tetszik, vagy ami könnyebben megvalósítható. 180 fokra előmelegített sütőben, 10-12 percig sütjük, figyelgetve, ha a szélei kezdnek pirulni már jó is.
A datolyát felhasználás előtt 2-3 órára beáztatjuk. A karamell réteg hozzávalóit aprítógépbe tesszük és krémesre turmixoljuk, majd felhasználásig hűtőbe tesszük.
A csokoládé réteg hozzávalóit, folyamatosan kevergetés mellett, közepes lángon felolvasszuk.

A kihűlt tésztára először a karamellből kenünk, majd aprítót dióval megszórjuk. Végül folyékony csokoládét csorgatunk rá és hűtőbe tesszük egy órára keményedni. 


A HOZZÁVALÓKAT ITT TUDOD EGY HELYRŐL JÓ ÁRON BESZEREZNI:
Diétás - Ételek Webshop





A végeredmény: ízletes, mennyei finomság, ha kibírjuk, hogy álljon egy kicsit a hűtőben még finomabb lesz, mert összeérnek az ízek ;).